Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020 r.

Wprowadzenie: Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystlkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Ofiary dziś składane są przeznaczone  na remont naszej świątyni a za tydzień na Wydział Teologiczny.

Od dzisiaj do wtorku nauki rekolekcyjne w Kobiórskim kościele głosi znany kaznodzieja dominikański - O. Szustak. Zachęcam parafian do udziału.

Dziś o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego oraz suplikacje w intencji ustania pandemii.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zachęcam do rozpoczęcia w tym dniu lektury Ewangelii wg św. Mateusza.

W poniedziałek dodatkowa msza św. o godz. 19.00 prowadzona przez wspólnotę Salem. Po niej wykład na temat objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie p. mgr  Marianna Kuczab.

W środę wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny. Zapraszam na mszę św. o godz. 17.00 wszystkich przyjaciół tego wielkiego Świętego.

 .

Spotkanie kolejne dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 19.00.

Zapraszamy też młodych po bierzmowaniu.

W piątek o godz. 19.30 w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach "Wieczór Chwały"

Kanacelaria czynna jest w poniedziałek i środę w godz. 16.00 - 18.00 oraz w czwartek

w godz. 8.00 - 10.00.

Księża i szafarze odwiedzają chorych parafian indywidualnie na ich osobistą prośbę.

Polecamy lekturę "Małego Gościa", "Gościa Niedzielnego" oraz kalendarz na nowy rok 2021 w cenie 10 zł. Kalendarz jest pomyślany jako przewodnik kolejnego roku przeżywanego pod hasłem: "Eucharystia celebrowana". "Weź i czytaj!"  

 

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.