Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

17.10.2021 r. - XXIX niedziela zwykła w ciągu roku B

  

Ogłoszenia 17.10.2021 r.

Wprowadzenie: „Przybliżmy się z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę w stosownej chwili” – zaprasza nas wszystkich dziś Bóg przez autora listu do Hebrajczyków. Zaprasza, bo chce wszystkich zbawić przez swego Syna Jezusa. Zbawienie w Bogu jest Jego gorącym pragnieniem. On przyszedł, aby „służyć i dać życie za okup za wielu”. Całe życie Jezusa ma charakter misyjny, dlatego wszyscy, którzy Go naśladują, muszą przyjąć ten sam misyjny styl życia. – uczy w dzisiejszą niedzielę misyjną papież Franciszek. Dzisiejsza zaś kolekta specjalna jest przeznaczona na przebudowę placu kościelnego i chodników na cmentarzu. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę. Ks. Proboszcz dziś głosi Słowo Boże i zbiera ofiary u sąsiadów, w parafii Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty i lekarza. Przez jego orędownictwo błagajmy Boga za pracowników służby zdrowia oraz za chorych na duszy i na ciele.   

W poniedziałek o godz. 19.00 kolejna katecheza dorosłych w ramach kursu ALPHA nt. „Skąd się wzięlo Pismo Święte i jak je czytać ?” Natomiast z soboty na niedzielę w ośrodku rekolekcyjnym w Harmężach poznajemy Ducha Świętego i modlimy się o nowe napełnienie.

W piątek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II. Będzie można oddać cześć jego o i relikwiom i prosić za jego wstawiennictwem.

Uwaga kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych!                                                            Chłopcy spotykają się w poniedziałek o g. 17.30 na różańcu a potem na katechezie w domu katechetycznym. Dziewczyny w środę o 17.30 różaniec a potem katecheza w domu katechetycznym.

Przypominam, iż w miesiącu październiku odpowiedzialność za czystość kościoła biorą na siebie parafianie z ulic grzybowej, jagodowej i kombatantów (od skrzyżowania z ul. 11 listopada do końca). Tą odpowiedzialność można wyrazić wrzucając ofiarę do skarbonki na drzwiach wejściowych kościoła lub dołączając do diakonii porządkowej. W tym tygodniu będziemy sprzątać w piątek o godz. 19.00. „Bóg zapłać”.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej (GN, Mały Gość, Apostolstwo Chorych, Morcinek, Różaniec, Anioł Stróż itd.)

Parafia św. Marcina z Tours

realizacja projektu400x300

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.