Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na XIX Niedzielę Zwykłą 11.08.2019

Wprowadzenie:  Nie wiemy, kiedy Chrystus przyjdzie powtórnie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród radości i problemów naszego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.

We wtorek 13 sierpnia o godz. 19.00 rozpoczynamy mszą św. czuwanie fatimskie.

W środę 14 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Maksymiliana Kolbego. W obozie Auschwitz o godz. 10.00 przy bunkrze głodowym, w który oddał swoje życie Rycerz Niepokalanej msza św. pod przewodnictwem bpa Romana Pindla.

W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. Kazania wygłosi ks. Stanisław Brudek, pochodzący z Goczałkowic, obchodzący w tych dniach jubileusz 50 lecie kapłaństwa. Pracujący na misjach w Wenezueli. Po wychodzeniu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na powyższy cel.

Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Dlatego kwadrans przed mszą św. odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę na Piekarskim Wzgórzu zbierają się wokół Matki Bożej panie i dziewczyny. Z naszego parkingu wyjeżdża autokar o godz. 6.45. Nie ma już miejsc.

U nas kolekta specjalna na pokrycie kosztów konserwacji naszego kościoła od zewnątrz, które wynoszą ok. 46 000 zł. Ostatnio zebraliśmy 7 150. zł.

Na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik przez Kalwarię Zebrzydowską w dniach 20 – 24 sierpień można się zapisywać u p. Gabrieli (tel. 512 445 915).  Zatrzymujemy się

w następujących miejscowościach: Oświęcim (salezjanie), Frydrychowice (salki parafialne i szkoła), Kalwaria Zebrzydowska (Dom Pielgrzyma), Mogilany (Dworek). W sumie jest do przejścia ok. 100 km. W szczególny sposób zachęcam do udziału młodych. Główną intencją jest uzdrowienie Anity Michalik. Zapraszam więc jej bliskich, kolegów i koleżanki.

 Zachęcam do lektury prasy katolickiej a zwłaszcza „GN”. A w nim znajdziemy dodatek – płytę CD „Piosenki patriotyczne”

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.