Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na Drugą Niedzielę Adwentu (10.12.2017)

 

OGŁOSZENIA, INFORMACJE I ZAPROSZENIA 3.12.2017r.

 

Komentarz: Dziś druga niedziela adwentu. Modlimy się dziś za ofiarodawców z parafii św. Jacka w Stanowicach, gdzie ks. Marek głosi Słowo Boże. W liturgii Słowa św. Piotr przypomina nam, iż oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Aby się kiedyś w tej nowej boskiej rzeczywistości znaleźć już dziś musimy wyjść na pustynię, gdzie Bóg chce mówić do mojego i twojego serca. On pragnie nas pociągnąć do siebie miłością.

 

1. Dziś o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na mszę św. ku czci NMP zwaną roratami. Tematyką rorat jest życie św. Marcina. Codziennie losujemy dziecko, które zabiera do domu relikwie naszego Patrona, aby cała rodzina modliła się za naszą parafię. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych !

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP z Guadalupe, która jest patronką nienarodzonych dzieci.

W czasie mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji ratowania nienarodzonych. Można będzie też dokonać duchowej adopcji. Po mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa rodzicom w stanie błogosławionym. Serdecznie zapraszamy!

4. Zakończyła się kolejna edycja kursu ewangelizacyjnego ALPHA. Spotkania były organizowane w restauracji Nowa w Pszczynie i w naszym domu katechetycznym. W kursie wzięło udział około 80 młodych i 50 dorosłych. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 można będzie w naszym kościele posłuchać świadectw uczestników. Następnie odprawimy mszę św. dziękczynną i będziemy śpiewać Bogu nową pieśń. Pomoże nam w tym uwielbieniu młodzieżowy zespół wokalno instrumentalny. Próba przed czwartkiem dzisiaj i we wtorek o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy!

5. W sobotę o godz. 11.00 w salce na probostwie spotkanie z Bogiem dla maluchów w wieku 3 – 5 lat.

6. „Bóg zapłać” górnikom za ofiary złożone w dniu św. Barbary 1476 zł. Przeznaczamy je na ufundowanie jednej stacji Drogi Krzyżowej. Jest jeszcze do zafundowania 7 stacji.

7. W zakrystii są do nabycia opłatki, świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Można też jako prezent pod choinkę nabyć miniaturę naszego tryptyku. Do nabycia „GN” oraz „Morcinek” z intencjami mszy św. na najbliższy miesiąc oraz planem kolędy. Jest on również wywieszony w gablotce i w Internecie.

 

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.