Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na XIX niedzielę zwykłą 12.08.2018

 

OGŁOSZENIA, INFORMACJE I ZAPROSZENIA  12.08.2018

 

Wprowadzenie:

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest  na remont naszej świątyni. "Bóg zapłać" za każdą ofiarę złożoną na tacę w formie cegiełek lub przelewu na konto. Być naśladowcą Jezusa to postępopwać drogą miłości. Do tego wzywa nas św. Paweł. Nie ważne kim jesteśmy, jaką mamy rodzinę i ile zarabiamy - mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest konkretny sprawdzian naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczajmy sobie nawzaje, jeśli chcemy, aby nam Bóg przebaczył.

1. Dziś o godz. 15.oo koronka do miłosierdzia bożego a potem lectio divina.

2. W poniedziałek 13 sierpnia o godz. 19.oo rozpoczniemy mszą św. czuwanie fatimskie. Gościem specjalnym czuwania będzie obecny w swych relikwiach św. Antoni oraz błogosławieni Hiacenta i Franciszek. 

3. We wtorek przypada 77 rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbe w obozie Auschwitz. Z tej okazji zostanie tam odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. abpa Marka Jędraszewskiego o godz. 10.3o. Z kościoła OO Franciszkanów w Harmężach wyruszy na miejsce celebracji piesza pielgrezymka o godz. 8.45 

4. W najbliższy wtorek sołtys Ćwiklic wraz z Radą Sołecką zaprasza seniorów (urodzeni w 1953 i starsi) na spotkanie w "Sercu Wsi" przy grilu. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 16.oo mszą św. w intencji seniorów. 

5. W środę obchodzimy nakazaną uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. jest niedzielny .

6. W piątek obchodzimy w naszej metropolii uroczystość św. Jacka. Nie obowiązuje w tym dniu post. W   tym  dniu odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 8.oo zposługą sakramentalną.

 Przypominamy, iż w każdy piątek miesiąca (z wyjątkiem pierwszego) od zakończenia mszy wieczornej do 20.oo adoracja najświętszego sakramentu w ciszy.

7. Msza św. w intencji R.R. św. Heleny zostanie odprawiona zgodnie z życzeniem zainteresowanych w sobotę o godz. 17.oo a po niej agapa w salce.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka dziewczyn i kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Przypominam, iż Roże Różańcowe organizują wyjazd autokarem z parkingu o godz. 6.40.  . Zapisy u p. Urszuli Paszek osobiście lub przez telefon: 517 745 575.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a zwłaszcza "GN". M.in. wywiad z rzecznikiem komendanta głównnego policji dr Mariuszem Ciarka, który w naszym kościele przed laty brał ślub i chrzcił dzieci.

9. W następnym tygodniu, dokładnie we wtorek 21 sierpnia po mszy o godz. 8.oo wyrusza z Ćwiklic do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach trzecia piesza pielgrzymka. Można jeszcze do soboty się zapisywać. Bagaże transportuje samochód. Zatrzymujemy się na noc w Oświęcimiu, Frydrychowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i  Łagiewnikach. Można jeszcze się zgłosić. Zachęcamy zwłaszcza  młodzież. 

P.S. Na tych, którzy chcą się wyspowiadać kapłan czeka w konfesjonale pół godziny przed mszą św.  

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.