Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2018

 

OGŁOSZENIA, INFORMACJE I ZAPROSZENIA  18.02.2018r.

 

 

 

Komentarz: W pierwszą niedzielę wielkiego postu „Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary w ramach kolekty specjalnej na dalszy remont kościoła. Przed nami czterdzieści dni Wielkiego Postu. Wzorem Chrystusa chcemy go przeżyć na modlitwie i umartwieniu, walcząc z pokusami szatana. Chrystus wzywa nas:„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nawracajcie się czyli zwróćcie się całym sercem do Boga i uwierzcie, że On w Jezusie do końca was umiłował. Niech nas do tego skłoni codzienne rozważanie Słowa Bożego. Przepraszajmy Boga za swoje grzechy i grzechy całego narodu, zwłaszcza za te wynikajże z nadużywania alkoholu.

 

Za chwilę, po ogłoszeniach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy przepraszać Boga za grzechy nadużywania alkoholu i błagać Boga o trzeźwość dla narodu.

 

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu. Przyjmą je w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Czerwionce – Leszczynach, Połomi i Chełmie Śl. Chciejmy im towarzyszyć w modlitwie. Organizujemy wspólny wyjazd na święcenia w Chełmie Śl.

W każdy piątek po mszy św. wieczornej ok. 17.30 rozważać będziemy Drogę Krzyżową w intencji naszych zmarłych zalecanych a w niedziele o godz. 14.45 odprawiać będziemy nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Wierni, którzy wezmą udział w tych nabożeństwach, mogą pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny a dzieci i młodzież będą otrzymywać specjalne naklejki. Kazania pasyjne głosi ks. Marek Wójcicki.

 

W minioną środę odbyło się pierwsze spotkanie członków nowej Rady Parafialnej. Jej skład oraz efekt obrad poznamy w najbliższym numerze „Morcinka”

 

Informujemy, iż parafialne rekolekcje wielkopostne poprowadzi ks. prałat Teodor Suchoń od 10 do 14 marca. Msze św. od poniedziałku do środy będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Natomiast rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych odbędą się od wielkiego poniedziałku do wielkiej środy.

 

W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszamy do domu katechetycznego na projekcję filmu „Chata”.

 

Między-parafialna grupa pielgrzymkowa z Parafii Miłosierdzia Bożego w Pszczynie serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch organizowaną w 50 -tą rocznicę śmierci i setną otrzymania stygmatów Św. O. Pio w dniach 29.04 do 06.05.2018 r. 
Szczegółowe informacje w zakrystii .Organizator  telefon 737 997 719
 

 

Do nabycia dziś „Morcinek”, , „Różaniec”, „Apostolstwo Chorych” i „Gość niedzielny” A w nim możemy przeczytać :

-  o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej;

-  o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego;

-  o Wojciechu Pokorze czyli o zmarłym niedawno polskim aktorze

Natomiast w „Małym Gościu”::

- o św. O. Pio opowiada jego dawny ministrant;

- rady św. O. Pio jak dobrze się spowiadać 

Przed kościołem można nabyć za 2 zł. planszę ze zdrapkami wielkopostnymi. Na każdy dzień cała rodzina znajdzie tam konkretne zadania wielkopostne. Jest jeszcze inna możliwość głębszego przeżycia wielkiego postu. Trzeba wpisać na facebooku lub Messenger hasło: PODRÓŻ DO KRZYŻA - DNI WYZWAŃ WIELKOPOSTNYCH

 

 

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.