Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na XXVII niedzielę zwykłą 7.10.2018

 


INFORMACJE I ZAPROSZENIA 07.10.2018

Wprowadzennie: Pan Bóg nie chciał, aby człowiek był ssam. Sał nam siebie, abysmy wypełniając przykazanie miłości żyli w bożej obecności, nawet wtedy, kiedy widzimy wady innych albo gdy czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinien względem innych i umocnienie naszej miłości wzajemnej.

W poniedziałek o godz. 19.00 konferencja nt. "Dyscyplina w zyciu duchowym"
a następnie spotkanie modlitewne. Zapraszamy wszystkich, którzy zakupili "Dziennik Nowego Życia" i chcą się nim posiłkować w codziennej modlitwie.

W czwartek o godz. 18.15 domu katechetycznym spotkanie rodziców gimnazjalistów, którzy uczestniczą w młodzieżowym kursie ALPHA w Pszczynie (spotkanie informacyjno - organizacyjne)

W czwartek, we wspomnienie św. Jana XXIII, "papieża dobroci", zapraszam wszystkich emerytów i seniorów na mszę św. w ich intencji o godz. 10.00 a potem naspotkanie przy stole.

W sobotę o godz. 8.00 z parkingu przykościelnego udajemy się autokarem na pielgrzymkę do Leśniowa, Przeprośnej Górki (sanktuarium O. Pio) oraz na Jasną Górę, gdzie zostanie odprawiona msza św. za nas przed cudownym obrazem MB. Powrót przewidziany jest około godz. 18.00.

Parafian, którzy nie uczestniczą w pielgrzymce zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, jak zwykle o godz. 19.00.

W niedzielę o godz. 14.00 zostanie poświęcona nowa kapliczka p.w. MB Przewdziwnej w Bodzowie (poprzednia została skardziona).

Zachęcamy do nabycia "GN", w którym znajdziemy płytę filmem "Sprawa Chrystusa".

 

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.