Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie : 19.06.2022

„Bóg zapłać” za składne dziś ofiary w ramach kolekty specjalnej na renowację figury Matki Bożej Siewnej. Módlmy się również za naszych dobrodziejów z parafii NSPJ, którzy w tę niedzielę wspierają nas znowu ofiarami.

Młodzież, która przed dwoma tygodniami otrzymała w sakramencie bierzmowania dar Ducha Świętego, zapraszam wraz z rodzicami na mszę św. dziękczynną w poniedziałek o godz. 19.00  Na koniec każdy bierzmowany otrzyma pamiątkę Bierzmowania.

W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Mszą św. o godz. 8.00 dziękujemy Bogu za mijający rok szkolny i katechetyczny i poprosimy o opiekę Bożą w czasie wakacji. Zapraszamy   uczniów, nauczycieli i rodziców.

W piątek na zakończenie mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy całą ojczyznę, parafię, nasze rodziny i nas samych Dwom Sercom: NSPJ i Niepokalanemu Sercu NMP. 

W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.   

W dniach 22 – 24 sierpnia udajemy się rowerami na pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Zapisy u p. Gabrieli pod telefonem: 512 445 915

Chcemy w tym tygodniu pomalować kapliczki w ogrodzeniu kościoła. Proszę, aby osoby chętne do włączenia się do tych robót zgłosiły się dziś p mszy św. i zostawiły na siebie „namiary”.

W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona na tzw. „świętopiętrze” czyli na Stolicę Apostolską.

Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Gość extra poświęcony cudom eucharystycznym oraz nowy nr „Morcinka” z intencjami na 10 tygodni. Jest to numer poszerzony. Cena 8 zł. 

Parafia św. Marcina z Tours

euroregion beskidy logo 400x300a

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.