Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 5.05.2024


Rozpoczynamy szósty tydzień okresu wielkanocnego. Dziś trzech diakonów WŚSD w Katowicach rozpoczyna tygodniowe rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, których w najbliższą sobotę o godz. 10.00  w katedrze Chrystusa Króla udzieli abp Adrian Galbas. Módlmy się gorąco za nich.  

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące nazwę „dni krzyżowych”, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się do przydrożnych krzyży. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie, o docenienie ich pracy, o to, aby Unia Europejska odeszła od „zabójczego” „zielonego ładu”. Błagać też będziemy za głodujących oraz o sprawiedliwy podział żywności.

W poniedziałek spotkamy się o 16.30 na skrzyżowaniu ul. Wolności i Obrońców Pokoju (p. Sajdok). We wtorek spotkamy się o g. 7.45 przy krzyżu misyjnym   a  w środę spotkamy się o g. 16.30 na skrzyżowaniu Zawadzkiego i Męczenników ( światła).

W poniedziałek obchodzimy święto  Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. 

W środę obchodzimy uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, patrona ładu moralnego. 

Kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych zapraszam na egzamin z Ewangelii wg św. Łukasza, Katechizmu Bierzmowanych oraz Życiorysu  św. Marcina  w czwartek  o godz. 18.00.  W komisji zasiądą animatorzy.

W przyszłą niedzielę w czasie mszy św. o godz. 9.30 modlimy się za naszych strażaków z OSP i ich rodziny.
Natomiast na sumie grupa dzieci z Ćwiklic przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. Próba przed uroczystością jutro w poniedziałek o godz. 19.00 a spowiedź w sobotę  o godz. 9.00. Ponieważ popołudniowe nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii rozpocznie się o godz. 15.00 – mszę  popołudniową przesuwamy na 16.00

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczynamy ją Wieczorem Chwały o g. 19.00. Młodzież – kandydaci do bierzmowania przychodzą ze swoimi świadkami.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.  Nowy nr  Morcinka będzie można nabyć od środy. Przepraszamy za opóźnienie spowodowane przerwami w pracy drukarni (majówka).

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remintowych, kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466

Transmisja Mszy św.

Proszę kliknąć i wybrać transmisję na żywo (live).