Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na III niedzielę Wielkanocną 15.04.2018

 

OGŁOSZENIA, INFORMACJE I ZAPROSZENIA  15.04..2018r.

 

 

Wprowadzenie: Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont naszej świątyni. "Bóg zapłać" za każdą ofiarę.

W każdej katolickiej świątyni znajdują się dwa stoły: stół Słowa Bożego i stół Eucharystyczny. Owocem słuchania Słowa Bożego jest żywa wiara. Płytkie, mało owocne przeżywanie mszy św. jest spowodowane brakiem kontaktu ze Słowem Bożym na co dzień.
Dlatego od dziś przeżywamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest rozmiłowanie się w Słowie Bożym czyli w Jezusie, który Słowem wcielonym Ojca.

Dziś po każdej mszy św. będziemy czytać list św. Pawła do Rzymian. Nie chodzi tylko o czytanie i medytację Słowa Bożego ale o to by ono kształtowało nasze życie, by stało się Słowem Życia. Na stoisku
przed kościołem będzie można u młodzieży nabyć różne gatunki Biblii. Również wersje dla młodzieży i dzieci. Kapitalny prezent na I Komunię Św.

O godz. 14.45 nabożeństwo Słowa Bożego nt. najważniejszego przykazania miłości Boga i bliźniego.

Dorosłych, którzy chcą doświadczyć dzielenia się Słowem Bożym w małej grupie zapraszamy we wtorek a młodzież w czwartek na godz. 19.oo do domów zmartwychwstania (kontakt przez proboszcza).

Ale zapraszamy też w środę do domu katechetycznego młodzież i dorosłych.

Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca, dlatego po mszy św. odprawimy po mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich czcicieli.

Wpiatek wieczorem o godz. 19.00 zaapraszam ministrantów z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych a w sobotę o godz. 10.oo spotkanie wszystkich ministrantów ze szkoły podstawowej.

W sobotę o godz. 11.oo w salce pod probostwem spotkanie z Bogiem maluchów 3 - 5 lat.

Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy światowy Dzień Modlitw o Powołania.

następną niedzielę, trzecią miesiąca kolekta specjalna na remont naszego kościoła.

Drodzy Rodzice! Zainteresujcie szerokim wachlarzem możliwości spędzenia wakacji przez Wasze dzieci i młodzież. Są to propozycje tygodniowe lub dwutygodniowe. W googlach wpiszcie "DZIECI MARYI" lub
"OAZA DZIECI BOŻYCH" lub "OAZA NOWEJ DROGI" lub OAZA NOWEGO ŻYCIA" diecezji katowickiej.
Jest też możliwość wyjazdu na tydzień do Miedjugorie 31.07. - 07.08.2018 oraz piesza pielgrzymka do Łagiewnik 22-25.08.2018.

Polecamy lekturę "GN" i "Morcinka". W "GN" interesujący artykuł: "Czy męczennicy znad Sekwany uratują Francję?" A w "Morcinku" oprócz intencji na najbliższy miesiąc fotodokumentacja wielkopostnych rekolekcji dla dzieci. Sprawdź, czy tam jesteś?

Przed kościołem można złożyć podpisać pod apelem do obecnego dyrektora szpitala o przekazanie kontraktu NFZ dla powiatu pszczyńskiego. Nie trzeba znać peselu.

 

 

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.