Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na 11. niedzielę zwykłą 17.06.2018

 

OGŁOSZENIA, INFORMACJE I ZAPROSZENIA  17.06.2018

 

Wprowadzenie

Gościmy wśród nas ks. Zenona Boneckiego, misjonarza w Zambii, który wygłosi Słowo Boże i zbierze przed kościołem ofiary na misje. Kolekta specjalna na nasze potrzeby będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek św. Romualda, opata;
w czwartek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
w piątek św. męczenników Jana Fishera i Tomasza Morea.

W poniedziałek o godz. 19.oo msza św. dziękczynna na zakończenie Seminarium Odnowy Wiary i  Kursu Charyzmatów oraz za wszystkich sympatyków wspólnoty ewangelizacyjnej Salem. Po mszy agapa.
W czwartek 20 czerwca od godz. 10.oo bezpłatne, komputerowe badanie wzroku w ośrodku NZOZ w  Ćwiklicach. Więcej informacji na afiszu.
Msza św. dziękczynna na zakończ zenie roku szkolnego dla uczniów, rodziców i nauczycieli SP nr 7 i 8  zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.oo.
Kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w piątek 22 czerwca o godz. 17.3o.

Kolejna nasza parafianka p. Maria Myszor kończy 100 lat życia. Zapraszamy na mszę św. w jej intencji w sobotę o godz. 15.3o w kościele Miłosierdzia Bożego. Składamy jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa bożego.

W sobotę 23 czerwca o godz. 8.oo na pielgrzymkę dziękczynną do Łagiewnik wyjeżdżają dzieci komunijne z Ćwiklic wraz z rodzicami. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

Również w sobotę najbliższą, w Dzień Ojca odbędzie się II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn do Matki Bożej Częstochowskiej pod nazwą "Oblężenie Jasnej Góry". Początek o godz. 14.oo, zakończenie ok. 20.3o.

W dniach 21 - 25 sierpnia organizujemy wraz z parafią Miłosierdzia Bożego trzecią już pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik na urodziny św. Faustyny. Spotkanie organizacyjne za tydzień w sobotę 30 czerwca o godz. 18.oo w domu katechetycznym.

Polecamy GN i Morcinek.
Usunęliśmy wszystkie nadłamane drzewa - koszt jest ogromny. Na ten cel przeznaczona będzie kolekta specjalna w następną niedzielę. "Bóg zapłać" parafianom, którzy pomagali w tej trudnej akcji. Niestety przy tej wycince trociny pokryły wiele innych grobów. Nie jestem w stanie tego sam posprzątać, jakby chcieli niektórzy. Moja propozycja jest taka, aby w piątek po zakończeniu roku szkolnego do tych porządków na cmentarzu zaprosić młodzież gimnazjalną i starszą. Będzie to myślę, że będzie to bardzo wychowawcze. Właściciele uszkodzonych pomników proszeni są po mszy św. do zakrystii o odebranie formularza, którzy trzeba będzie wypełnić.

Na koniec pragnę się poinformować, iż ks. Marek na mocy dekretu ks. arcybiskupa w ostatnią niedzielę lipca obejmie jako proboszcz parafię p.w. św. Józefa Robotnika Żory Osiny. Gratulujemy mu i życzymy pomyślności.

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.