Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia, informacje i zaproszenia na II niedzielę zwykłą 20.01.2019

 Wprowadzenie: Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen i innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Dzisiaj kolekta specjalna na renowację nazej zabytkowej świątyni. Trwa Tydzień Moddlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziś o 15.00 modlimy się o zjednoczenie wszystkich chrześcijan.

W poniedziałek we wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (patrz witraż) o godz. 19.00 wspólnota Salem zaprasza na mszę św. wszystkich sympatyków.

Uwaga uczniowie III klas gimnazjalnych, którzy uczestniczyli w kursie ALPHA. Zapraszamy was na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek: chłopcy o godz. 15.00, dziewczyny o godz. 16.00.

W piatek o godz. 19.30 w kościele św. Mogdaleny w Tychach Wieczór Chwały" z modlitwą o uzdrowienie chorych.

W nocy z soboty 26 stycznia na niedzielę 27 stycznia w Hali widowiskowo sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Św. Franciszkiem w ramach "Panamy na Śląsku". Można się jeszcze zapisywać w zakrystii lub mailem u katechety p. Pawła (adres dostępny jest w gablotce). Na spotkanie zaprasza sam arcybiskup, który będzie przewodniczył mszy św. NIeletni muszą ze sobą zabraće zgodę rodziców.

Przy stoisku prasowym jest wystawiona urna, do której można wrzucać wypełnione ankiety rozdawane m.in. na kolędzie. Egzemplarz ankiety można znaleźć w internecie i przesłac ją rónież drogą mailową. Dzięki ankiecie chcę zobaczyć potrzeby parafian i opracować program działań duszpasterskich. Ankieta jest anonimowa i dobrowalna.

Polecam lekturę prasy katolickiej. Do dyspozycji jest "Mały Gość", "Różaniec", "Anioł Stróż", "Apostoł MIłosierdzia" i "Gość NIedzielny" i nowy numer "Morcinka" .

 Siostry Boromneuszki zapraszają na koncert zespołu "ALBO I NIE" dla darczyńców i przyjaciół DPS 27 stycznia br o godz. 16.00 w klasztorku przy ul. Warownej 59 w Pszczynie.

Co jest ważne w życiu parafii?

W życiu parafii niezmiernie ważne jest budowanie wspólnoty parafian. Nie ilość ludzi, ale więzi pomiędzy nimi tworzą żywą, otwartą na Boże
i ludzkie inicjatywy społeczność. Budowanie tej społeczności zaczyna się w rodzinie, a więzy rodzinne stają się modelem wzrastania parafii.
Wspólnota ludzi
Parafia to wspólnota ludzi, zjednoczona wokół Chrystusa i kapłana. To On ich gromadzi jak pasterz, budując wciąż swój Kościół
Relacja do Jezusa
Nie wystarczy najpiękniejsza świątynia, ale najważniejsza jest relacja w życiu do Mistrza, do Jezusa
Sakramenty i Ewangelia
Życie sakramentalne i głoszenie Słowa Bożego jest tym, co ożywia parafię, buduje ją i wytycza właściwe drogi rozwoju.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remontowych kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.


Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466.